Jak dbać o higienę jamy ustnej?

cyfrowypress

Dbanie o higienę jamy ustnej obejmuje nie tylko regularne i dokładne szczotkowanie zębów. Ogromne znaczenie mają okresowe wizyty u stomatologa, codzienna dieta oraz właściwie dobrane produkty do pielęgnacji jamy ustnej. Z przydatnych akcesoriów warto zwrócić uwagę na irygator do zębów.

Piękny uśmiech? Musisz zadbać o zdrowe zęby

Zadbane zęby, wyleczone, dokładnie wyczyszczone również z osadów i przebarwień, stają się naszą wizytówką. Prawidłowa higiena jamy ustnej sprawia, że mamy świeży oddech, chętnie się uśmiechamy, a dzięki temu sprawiamy wrażenie pewnych siebie i otwartych. Ta wizytówka wpływa na samoocenę.

Aby mieć zdrowe zęby, należy je regularnie szczotkować. Niestety podczas czyszczenia manualną szczoteczką do zębów, trudno usunąć wszystkie resztki pokarmowe. Jeszcze trudniej dotrzeć do przestrzeni między zębowych. Sporo problemów z czyszczeniem mają pacjenci noszący aparaty ortodontyczne lub protezy. Mogą oni postawić na szczoteczki elektryczne bądź soniczne, ale jeszcze lepszym sposobem jest irygator do zębów. Niewielkie urządzenie, dzięki któremu można skutecznie uporać się z docieraniem do tych miejsc, w których zalegają resztki pokarmowe.

Czym jest irygator do zębów?

Irygator do zębów ma za zadanie czyścić przestrzenie międzyzębowe, wystrzeliwując pod ciśnieniem płyn. Ciśnienie to jest na tyle małe, by nie powodować żadnego dyskomfortu podczas mycia zębów i nie pogarszać kondycji jamy ustnej, ale z drugiej strony na tyle skuteczne, by usuwać resztki pokarmowe zalegające w przestrzeniach międzyzębowych, szczelinach pomiędzy zębami a aparatem ortodontycznym lub protezą.

Zalety stosowania irygatora do zębów

Regularnie stosowany irygator do zębów, korzystnie wpływa na kondycję dziąseł. Niskie ciśnienie odpowiada za ich masowanie oraz wzmacnianie, dzięki czemu można pozbyć się, a przynajmniej w dużym stopniu zminimalizować ich krwawienie. Ciasne przestrzenie międzyzębowe, jak i szczeliny między implantami, mostami i aparatami ortodontycznymi, łatwo wyczyścić. Żadna szczoteczka do zębów, nici ani specjalne wykałaczki, nie są w stanie zaoferować takiego efektu.

Jeśli zależy nam na tym, by maksymalnie zadbać o higienę jamy ustnej, regularnie odbywajmy kontrolne wizyty stomatologiczne. Dobierajmy także wszystkie produkty do jamy ustnej zgodnie z jej kondycją i własnymi potrzebami, i nie strońmy od urządzeń, takich jak irygator do zębów czy elektryczne szczoteczki.

Next Post

Jak ustalić podatek od dochodów z pracy zagranicą?

Każdy polski rezydent podatkowy, który zarabia za granicą, jest zobowiązany do złożenia zeznania podatkowego w Polsce. Ma prawo uzyskać zwrot podatku z zagranicy, ale może się zdarzyć, że będzie musiał zapłacić podatek podwójnie. Wszystko zależy […]