Kobiety decydujące się na wykonanie makijażu powinny pamiętać, że ważny jest nie tylko dobór dobrego podkładu, tuszu do rzęs czy cienia do powiek, ale również właściwie wykonany demakijaż. Tylko przestrzeganie kilku zasad pozwoli uniknąć pojawienia podrażnień, wyprysków i innych problemów. Zobaczmy o czym pamiętać, chcąc skutecznie usunąć makijaż.
Jakie kosmetyki do demakijażu wybrać?
Demakijaż nie będzie stanowił problemu, a jednocześnie będzie bezpieczny dla skóry, jeśli sięgniemy po dobre kosmetyki. Obecnie preparaty do demakijażu w swojej ofercie mają takie marki, jak Vianek, Bielenda czy Nivea.
Obecnie bardzo polecane są płyny micelarne, które zawierają specjalne cząsteczki – micele – wiążące zanieczyszczenia. Płyny te doskonale radzą sobie z usuwaniem zarówno podkładu, cienia do powiek, jak i tuszu do rzęs. Nie podrażniają i nie wywołują reakcji alergicznych, co dla wielu kobiet ma największe znaczenie. Postawić można również na mleczka, żele, a także bardzo wygodne w użyciu chusteczki do demakijażu, które sprawdzają się zwłaszcza podczas podróży. Bardzo ważne jest, aby preparat do demakijażu dopasować do indywidualnych potrzeb skóry.
W ofercie znajdują się kosmetyki do skóry:
- wrażliwej;
- przetłuszczającej się;
- dojrzałej;
Dzięki temu można mieć pewność, że kosmetyk nie tylko usuwa zabrudzenia, ale również pielęgnuje skórę.
Jak usunąć makijaż oczu?
Podstawowym błędem popełnianym przez większość kobiet podczas demakijażu oczu jest pocieranie powiek wacikiem nasączonym płynem do demakijażu. Negatywnie wpływa to na niezwykle delikatną skórę powiek i wokół oczu. Chcąc usunąć cienie i tusz, należy nasączony wacik przyłożyć do oczu i pozostawiać na około minutę. Cząsteczki kosmetyków rozpuszczą się i pozostaną na waciku.
Jak wykonać demakijaż twarzy?
Jeśli używamy podkładu, należy zadbać o jego dokładne usunięcie. Sięgnąć można po ten sam kosmetyk, który używany był do demakijażu oczu. Nasączonym wacikiem delikatnie pocieramy twarz, pamiętając, aby wykonywać ruchy kuliste. Nie należy przy tym nadmiernie rozciągać skóry, a także zbyt mocno jej pocierać. Po zmyciu preparatu skórę twarzy należy umyć środkiem myjącym. UWAGA: stosowanie zwykłego mydła to niezbyt dobry pomysł. Zawiera ono bowiem szereg substancji działających na skórę wysuszająco. Zdecydowanie lepiej sięgnąć po kosmetyk stworzony z myślą o oczyszczaniu twarzy. Żel, pianka czy mleczko będą odpowiednie. Ostatnim etapem, o którym nie należy zapominać jest tonizacja skóry. Po jej dokładnym oczyszczeniu należy przetrzeć ją tonikiem, który przywróci właściwe pH, a tym samym ustrzeże przed wypryskami, grudkami i podrażnieniami.
Czy po demakijażu nakładać na twarz krem?
Oczywiście! Powinien to być krem dobrany do potrzeb skóry. Obecnie nie ma z tym najmniejszego problemu. Producenci oferują kremy do cery tłustej i mieszanej, przesuszonej, z pękającymi naczynkami, dojrzałej.
Każda kobieta powinna pamiętać, jak ważne jest dokładne usunięcie makijażu. Pozostawienie na twarzy resztek kosmetyków może podrażniać, wysuszać, a nawet powodować reakcje alergiczne.