Pies czy kot – jak wybrać zwierzątko domowe?

cyfrowypress

Zastanawiasz się nad przygarnięciem lub zakupem zwierzaka? Nie wiesz, jakie będzie dla Ciebie odpowiednie? Pamiętaj, że decydując się na zwierzę, bierzesz na siebie dużą odpowiedzialność. Zwierzęta domowe są doskonałymi towarzyszami człowieka. Jednak wybór nowego członka rodziny powinien zostać gruntownie przemyślany i omówiony z pozostałymi mieszkańcami. Podział obowiązków i pomoc przy codziennych czynnościach pielęgnacyjnych, karmieniu, spacerze ułatwi opiekę nad zwierzęciem. Zwierzęta domowe na ogół szybko przystosowują się do nowych okoliczności. Odpowiednio traktowane i wychowywane nie sprawiają problemów. Kluczowe znaczenie ma wybór pupila. Decyzja o posiadaniu dużego psa w małym mieszkaniu może okazać się fatalną pomyłką. Duży pies będzie wymagał większej przestrzeni, dłuższych spacerów oraz odpowiedniego ułożenia. Jest więc bardziej absorbujący niż przedstawiciel małej rasy.

Zwierzęta domowe, a zwłaszcza psy potrzebują opieki i uwagi swoich właścicieli. Spacery, zabawa, karmienie – wszystkie te czynności wymagają obecności kogoś z domowników. Osoby często przebywające poza domem powinny zastanowić się, czy zdołają wygospodarować wystarczającą ilość czasu dla nowego podopiecznego. W przeciwieństwie do psów, które są dosyć zajmujące, koty nie wymagają tak dużej uwagi. Czysta kuweta, dostęp do świeżej wody i odpowiedniej jakości karma w zupełności zadowolą kota, który w czasie nieobecności właściciela zazwyczaj śpi. Wyspany i najedzony nie sprawia kłopotów. Niezależnie od wyboru – pies czy kot, należy mieć na uwadze fakt, że zwierzęta domowe nie są przedmiotami. Świadoma decyzja o ich posiadaniu zapewni im godziwe i szczęśliwe życie.

Next Post

Różnorodne formy pieniądza

Pieniądz wynaleziono w wielu miejscach na świecie pod różnorodnymi postaciami. Jego rozwój nie wymagał przełomowych kombinacji technicznych. Pod jaką postacią by się nie krył zawsze stanowił wartość umowną. Pieniądz to niekoniecznie tylko banknoty i monety, […]