Eleganckie zasłony do salonu – jakie warto wybrać?

admin

Moda na wyposażenie domu w eleganckie meble i dodatki nie słabnie na przełomie lat. Efektownie urządzony salon ma wiele funkcji – jest miejscem wypoczynku i przyjmowania gości, ale jednocześnie odgrywa rolę dekoracji, którą warto się pochwalić przed innymi. Idealnym uzupełnieniem takiego wnętrza są eleganckie zasłony do salonu. Czym charakteryzują się takie tkaniny? Jakie zasłony prezentują się najbardziej gustownie?

Eleganckie zasłony do salonu – najważniejsze cechy

Połysk, ozdobniki, jasne bądź całkiem ciemne tkaniny – wszystkie te cechy często wyróżniają te najbardziej eleganckie zasłony do salonu. Dzięki nim wnętrze nabiera luksusu i wyjątkowego charakteru. Wynika to nie tylko z dekoracyjnego wyglądu, ale również najwyższej jakości wykonania. Doskonałe materiały dorównują swoją wartością do cennych mebli i dodatków w przypadku pomieszczenia urządzonego w stylu klasycznym. Wyposażenie domu w niżej wymienione zasłony do salonu zdecydowanie ułatwia stworzenie zachwycającego, gustownego wystroju. Oto niektóre rodzaje:

  • Zasłony do salonu welwetowe. Welwet to szlachetna, bardzo trwała tkanina o doskonałej jakości. Jest przyjemna w dotyku, a jej synonimem jest właśnie uniwersalna elegancja. Tego typu zasłony sprawiają, że salon jest też przytulny i ciepły. Doskonale prezentują się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach.
  • Zasłony do salonu zaciemniające. Gruby materiał i perfekcyjna struktura, która minimalizuje przepuszczalność światła. Takie zasłony uznaje się za stylowe i bardzo praktyczne. Dzięki nim można mocno przyciemnić pomieszczenie nawet w dzień, dbając o dobre warunki snu i prywatność domowników.
  • Zasłony do salonu z motywem roślinnym. Są współcześnie absolutnym hitem aranżacyjnym. Tkanina ze wzorem kwiatowym podkreśli wyjątkową estetykę stylu klasycznego, nawiązując jednocześnie do natury i tradycyjnych zdobień. Warto sięgać nie tylko po popularne, kolorowe rośliny, ale również po motywy zielonego kłącza czy roślinność egzotyczną.
  • Zasłony do salonu transparentne. Lekkie, zwiewne, wykonane z woalu, tiulu czy perkalu. Są idealnym rozwiązaniem we wnętrzach małych lub z ciemnymi meblami i innymi elementami aranżacji. Ich przezroczysta, delikatna faktura jest atutem – odzwierciedla subtelną elegancję. Doskonałym uzupełnieniem takiej zasłony są koronkowe, haftowane wstawki czy efektowne upięcia za pomocą delikatnej taśmy.
  • Zasłony do salonu w szarym kolorze. Choć szarość to kolor neutralny, od wielu sezonów łączony jest w eleganckim wystrojem wnętrz. Idealnie pasuje do stylu glamour, który jest pełen zdobień i przepychu. Szara zasłona będzie też pełnić funkcję bazy dla efektownych dodatków i detali w salonie, który ma zachwycać.

Jak wybrać eleganckie zasłony do salonu?

Eleganckie zasłony najmocniej kojarzą się z wystrojem klasycznym. Jednak jeśliby uznać tkaniny welwetowe w głębokich barwach takich jak granat, szmaragd czy bordo za równie ekskluzywne, w nowocześnie urządzonych pokojach dziennych także doskonale się odnajdą. Najłatwiej jednak połączyć je z wnętrzem klasycznym. Wtedy długie, piękne zasłony do salonu doskonale prezentują się w duecie z tradycyjnymi firanami. Całość wystarczy uzupełnić efektownym, bocznym upięciem z użyciem chwostów lub troków. Jednak wybór odpowiedniego rodzaju tkaniny warto oprzeć na dominującym kolorze we wnętrzu, a także jego rozmiarze. Jeśli pomieszczenie jest niewielkie, lepiej sięgać po zasłony do salonu w bezpiecznym odcieniu, czyli bieli, beżu czy w złocie, które nie sprawią wrażenia przytłoczenia i mocnego zaciemnienia przestrzeni. W takim pokoju dziennym ważna będzie również grubość tkaniny i motywy zdobnicze. W małym salonie lepiej zaprezentują się zasłony z cieńszego materiału, pozbawione mocnych wzorów. W przypadku dużej przestrzeni urządzający ma nieco więcej swobody i dowolności w wyborze, ponieważ może sięgać nawet po grube tkaniny welwetowe. Z kolei kolorem warto równoważyć wnętrze – w przypadku ciemnych, mocno zdobionych mebli, najlepiej wybierać jasne, proste zasłony, które będą dla nich delikatnym tłem. Na więcej efektownych ornamentów na tkaninie można się zdecydować, gdy aranżacja nie jest przesycona innymi dekoracjami.

Next Post

Jakie kosmetyki do twarzy?

Nie ulega wątpliwości, że każda kobieta chce mieć nienaganną cerę. Fluid jest jednym z podstawowych kosmetyków, które to umożliwią. Jest to kluczowy element makijażu, więc warto zwrócić szczególną uwagę na to, jaki produkt się kupuje. […]