Spojrzenie okularnika – jak nadać oczom pięknego wyrazu

admin

Ci, co mają okulary, woleliby ich nie nosić, a ci, co mają dobry wzrok noszą zerówki, aby wyglądać mądrzej i poważniej. Niestety nie zawsze można mieć to, co się chce, jednak można sprawić, aby to, co niechciane stało się przynajmniej znośne. Jak się za chwilę okaże, wcale nie jest to takie trudne, jeśli chodzi o noszenie okularów.

Zwykły makijaż oczu różni się od tego, który wykonujemy, nosząc szkła kontaktowe, ponieważ jedne szkła pomniejszają oko, a inne je powiększają. Aby jednak nie musieć dostosowywać makijażu do wady wzroku można się zdecydować na soczewki, o ile nie ma przeciwwskazań do ich stosowania.

Makijaż dla dalekowidza

Okulary dalekowidza powiększają nie tylko oko, ale także wszelkie niedoskonałości takie jak cienie pod oczami czy drobne zmarszczki, które zza okularów wcale takie drobne nie są. Makijaż w takim przypadku musi skupiać się na zamaskowaniu defektów i lekkim pomniejszeniu oka, co jest dużo prostsze niż powiększenie. W zależności od koloru tęczówki możemy używać wszystkich jasnych cieni, beży i brązów z wyłączeniem perłowych. Od wewnętrznego kącika można pociągnąć kreskę eyelinerem i rozetrzeć ja w ostatniej 1/3 linii rzęs. Należy również pamiętać o mocnym podkreśleniu brwi, bo inaczej okulary zdominują całą twarz.

Makijaż dla krótkowidza

Oczy krótkowidza pod okularami wydają się mniejsze, niż są w rzeczywistości, dlatego w makijażu staramy się je powiększyć. Powinno się używać wyrazistych kolorów, które mocno podkreślą oko. Nieco mocniejszy makijaż jest dozwolony nawet w ciągu dnia, ponieważ okulary stonują intensywne barwy. Podczas malowania oczu korzystamy z dwóch kolorów, z których jaśniejszy nakładamy aż do brwi, zaś ciemniejszy — zaczynając od 3/4 jej długości ku zewnętrznemu kącikowi. Nie rysujemy kresek na dolnej powiece, ponieważ może to pomniejszyć optycznie oko. Rzęsy powinny być dwukrotnie wytuszowane, spojrzenie nabierze wtedy głębi.

Soczewki dla wygodnych

Nagle okazało się, że musisz nosić okulary, ale za nic w świecie nie możesz sobie tego wyobrazić? Są dwie ważne kwestie w tej sprawie; okulary i tak musisz kupić, jednak na co dzień możesz chodzić w soczewkach. Dlaczego – soczewki można nosić prawie cały dzień, jednak lepiej, jeśli nie dłużej niż 8 godzin dziennie. Oczy muszą odpocząć, a okulary dużo mniej obciążają nasze oczy i nie wysuszają ich tak, jak to robią soczewki. Jak widać, można się malować jak do tek pory dzięki soczewkom, ale kiedy nikt nie widzi, powinniśmy zdejmować je i zakładać tradycyjne okulary.

Next Post

Które leki przeciwbólowe działają najszybciej

Ból powoduje, że sięgamy po tabletki – jedni szybciej, inni starają się powstrzymać, aby nie szkodzić organizmowi. Wszyscy jednak pragniemy, aby ból minął jak najszybciej. To, jak szybko pozbędziemy się bólu, zależy od leku, drogi […]