Jak zaaranżować mały przedpokój w bloku?

Aranżacja małego przedpokoju jest niewątpliwie dużym wyzwaniem. Musi on łączyć zarówno funkcjonalność, jak i styl, ponieważ jest to wizytówka całego domu. Dużą rolę odgrywają dodatki, takie jak gustowny wieszak, tematyczny obrazek czy ciekawy kinkiet nad lustro.

Kolorystyka pasująca do niewielkich pomieszczeń

Projektując przedpokój, warto postawić na jasne odcienie, takie jak jasnoszary, biały czy beżowy. Są to kolory, które optycznie powiększą przestrzeń. Ciemne kolory są bardzo modne i praktyczne ze względu na niewielką możliwość pobrudzenia, jednakże są one mocno przytłaczające. W przypadku podłogi najlepiej postawić na płytki lub panele winylowe. Ważnym aspektem jest jej wodoszczelność. Zwykłe panele czy parkiet nie sprawdzają się w tym pomieszczeniu, ponieważ podczas deszczowych dni przeniesienie na butach wody jest nieuniknione. Dzięki temu każda wizyta gości nie będzie wymuszała biegania z mopem czy szmatką. Ważnym elementem jest także zabudowana szafa służąca do przechowywania nie tylko kurtek i butów, ale także akcesoriów domowych. Przestrzeń ta ma ogromne znaczenie w mieszkaniach o niewielkim metrażu.

Kinkiet nad lustro jako obowiązkowy element dekoracji

Poza kolorem ścian i podłóg bardzo ważnym elementem jest oświetlenie oraz dodatki. Umożliwiają one wytworzenie unikatowego klimatu. Dobrym pomysłem jest dodanie akcesoriów, takich jak mały dywanik czy wazonik w intensywnych kolorach nadających swoistego charakteru. Przedpokój o niewielkich wymiarach zyska urok, jeśli umieścimy w nim ławeczkę ułatwiającą zmianę obuwia albo kwiatek doniczkowy. Jednym z ważniejszych elementów jest duże lustro umożliwiające weryfikację swojego wyglądu przed każdym wyjściem. Nieodzownym elementem jest także kinkiet nad lustro, gdyż oświetlenie stwarza nastrój we wnętrzu. Mając do dyspozycji małą przestrzeń, aranżacja może stwarzać wyzwanie. Jednakże wystarczy sporządzić dobry plan, by niewielką przestrzeń uczynić funkcjonalną oraz wyjątkową.

Dom / przez

Post Author: admin