Top 5 gadżetów małego AGD, które warto mieć w kuchni

Kuchnia to królestwo zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którzy pragną raczyć znajomych i rodzinę pysznymi daniami i przekąskami. Jednak przygotowanie jedzenia do wielu osób zajmuje dużo czasu. Warto skorzystać z małego sprzętu AGD, żeby wesprzeć swoje trudy i zaserwować najlepsze dania.

Jakie gadżety warto mieć w kuchni?

Robot wielofunkcyjny to absolutny numer jeden, kiedy chodzi o niewielkie przedmioty wybierane do kuchni. Warto sięgnąć po propozycję wyposażoną w wiele opcji, dzięki którym urządzenie poradzi sobie z mieszaniem, zagniataniem ciasta, ubijaniem piany oraz wieloma innymi czynnościami. Doskonałe efekty przyniesie robot wyposażony w blender kielichowy, malakser, noże do szatkowania, tarcze tnące, a może nawet wyciskarkę do cytrusów. Gotowanie jeszcze nigdy nie przebiegało tak sprawnie i szybko.

Wyciskarka do oleju to druga propozycja, która pozwala nie tylko zaoszczędzić, ale jednocześnie zapewnia doskonałej jakości tłuszcz przygotowany we własnym zakresie. Wyciskarka do oleju nie zajmuje dużo miejsca i umożliwia przygotowanie produktów, które doskonale nadają się do sosów, dressingów do sałatek, przygotowania past i przecierów warzywnych. Bogaty i oryginalny smak, a do tego brak konserwantów i sztucznych dodatków sprawiają, że wyciskarka do oleju przyda się w każdym domu.

Blender to sprzęt AGD, który przyda się nie tylko rodzicom małych dzieci, którzy serwują swoim maluchom posiłki w formie puree. To także doskonały sposób na przygotowanie zdrowych i aromatycznych smoothie i koktajli. Zupa krem to świetny sposób, żeby domownicy zjedli dodatkowe porcje warzyw. W trakcie zakupów należy zwrócić szczególną uwagę na wybór wersji wysokoobrotowej z funkcją miksowania w próżni, czyli przy odessanym powietrzu. Dostępne są też modele ręczne, które oprócz blendowania miękkich warzyw i owoców poradzą sobie także z krojeniem, mieleniem i miksowaniem twardych orzechów czy lodu. Co ciekawe ręczny sprzęt jest bardzo tani, dlatego nie obciąża domowego budżetu.

Suszarka do owoców przydaje się dla osób, które chętnie podają swojej rodzinie, pyszne i zdrowe przetwory oraz przekąski. Suszone produkty zawierają ogromne ilości cennych składników odżywczych, dlatego należy je serwować jako zdrowe przekąski dla całej rodziny. W trakcie wyboru odpowiedniego modelu na szczególną uwagę zasługuje moc urządzenia oraz ilość sit. Szybkość suszenia również odgrywa ważną rolę. W suszarce można umieścić i przygotować owoce, warzywa i grzyby.

Post Author: ds_admin