Syfon oszczędzający miejsce – co warto o nim wiedzieć?

Decyzje odnośnie instalacji kanalizacyjnej odgrywają szczególnie ważną rolę, kiedy mowa o urządzeniu łazienki i kuchni. Najlepiej jeśli jest niewidoczna albo sprawnie ukryta, dlatego syfon umywalkowy oszczędzający miejsce to jedna z najbardziej popularnych opcji.

Syfon umywalkowy oszczędzający miejsce – co to takiego?

Syfon umywalkowy oszczędzający miejsce odpowiada za usuwanie z umywalki oraz zlewozmywaka wody. Dzięki zamocowaniu specjalnego odpływu jest ona transportowana wprost do ścieków. Jednocześnie syfon sprawia, że w pomieszczeniu nie unoszą się brzydkie zapachy, których nie można uniknąć w trakcie gromadzenia się coraz większej ilości brudnej wody w kanalizacji. Syfon sprawia, że cała konstrukcja jest nie tylko szczelniejsza, ale jednocześnie kuchnia i łazienka prezentują się bardzo estetycznie. Sam montaż nie dostarcza większych trudności, dlatego syfon można zainstalować we własnym zakresie.

Syfon umywalkowy oszczędzający miejsce – rodzaje

Syfon umywalkowy oszczędzający miejsce stosuje się w trakcie podłączania wanny, gdyż jego niewielkie rozmiary sprawdzają się szczególnie dobrze na ograniczonej przestrzeni. Model prysznicowy charakteryzuje się niskim zamknięciem wody, z tego względu jest mniejszy i węższy niż inne dostępne modele. Dodatkowo producenci nie wzbogacają go o korki. Z kolei syfon umywalkowy znany jest ze swojej prostej konstrukcji. Na szczególną uwagę zasługują modele zajmujące się odbieraniem wody z otworu przelewowego. Już na końcu warto wspomnieć o syfonie zlewozmywakowym, który nie różni się zbyt bardzo od modelu używanego do umywalek.

Aby wybrać odpowiedni syfon umywalkowy oszczędzający miejsce, w pierwszej kolejności trzeba skontrolować jego wielkość. Należy ją dopasować do urządzenia, do którego zostanie podłączony. Nie mniejszą rolę przypisuje się filtrom, dzięki którym duże zanieczyszczenia nie przedostają się do kanalizacji, a czyszczenie syfonu jest stosunkowo łatwe. Na uwagę zasługuje także materiał. Kluczowe znaczenie odgrywają wytrzymałe i trwałe tworzywa, dzięki czemu korzystanie z silnych środków chemicznych nie wpływa na kondycję syfonu i sprawia, że łazienka i kuchnia funkcjonują bez zarzutu. Na szczególną uwagę zasługują syfony PCV. Korek to ostatni element, który trzeba sprawdzić. Można wybierać wśród korków typu klik-klak albo cięgnowych. W ciągu ostatnich lat guma całkowicie straciła zainteresowanie użytkowników.

 

Dom / przez

Post Author: admin