Kiedy należy sięgnąć po żeń szeń-syberyjski?

Zmagamy się w swoim życiu z wieloma schorzeniami oraz dolegliwościami, to całkiem normalny stan rzeczy. Warto jednak wiedzieć w jakich sytuacjach stosować żeń-szeń syberyjski, gdyż pomaga on w przypadku wielu dolegliwości. Czy przypada się on również Tobie? Przekonaj się.

Żeń-szeń syberyjski – właściwości

Żeń-szeń posiada przede wszystkim bardzo charakterystyczne dla niego związki organiczne, które funkcjonują pod nazwą eleuterozydy A-G oraz I-M. Dodatkowo korzeń posiada kwasy organiczne, wybrane aldehydy, witaminy, sole mineralne, beta-sitosterol oraz związki o charakterze cukrów.

Wśród najważniejszych właściwości wymienia się działanie adaptogenne, czyli nic nie stoi na przeszkodzie, aby człowiek dostosowywał się do zmiennych warunków środowiska. Jest to bardzo ważne w sytuacji, kiedy prowadzi się intensywne, stresujące życie. Jego spożywanie dobrze wpływa na zestresowany organizm, a do tego wspiera funkcjonowanie mózgu, sprawia, że można się łatwiej oraz szybciej skoncentrować, co dobrze wpływa na karierę oraz naukę. Żeń-szeń syberyjski sprawdza się także w przypadku zmagania się z depresją oraz brakiem humoru i gorszym nastrojem. W związku z tym stosuje się go u osób z depresją oraz stanami lękowymi.

Korzeń znalazł zastosowanie w przypadku wspierania układu odpornościowego, gdyż wykazuje działanie odtruwające oraz przeciwzapalne. Można go stosować w sytuacji różnorodnych infekcji oraz chorób, a nawet w profilaktyce nowotworów. Jako, że posiada właściwości moczopędne, odtruwa organizm oraz pozwala pozbyć się toksyn oraz szkodliwych związków przemiany materii. Wspiera walkę z miażdżycą oraz cukrzyca, a dodatkowo obniża poziom cholesterolu w organizmie.

Kiedy nie należy sięgać po żeń-szeń syberyjski?

Mimo iż jest bardzo zdrowy, korzeń nie jest przeznaczony dla każdego. Jest to związane z tym, że podnosi on ciśnienie krwi. Może to być zarówno jego zaleta, jak i wada. Oczywiście nie mogą go stosować osoby zmagające się z nadciśnieniem. Ciąża oraz karmienie dziecka piersią także wyklucza stosowanie korzeniami. Miażdżyca w stanie zaawansowanym oraz wybrane schorzenia serca także zabraniają jego spożywanie. Wśród przeciwwskazań należy jeszcze wymienić bezsenność oraz nadpobudliwość o charakterze nerwowym.

Żeń-szeń syberyjski można nabyć w wielu formach. Mowa chociażby o wysuszonym korzeniu albo postaci całkowicie rozdrobionej. Może on zostać dodany do herbaty bądź być spożywany w formie  naparu. Jest dostępny również w tabletkach oraz kapsułkach, jednak przez rozpoczęciem ich przyjmowania warto skonsultować się z lekarzem bądź farmaceutą.

Post Author: admin