Co najlepiej sprawdzi się podczas miesiączki?

cyfrowypress

Podczas miesiączki trzeba w szczególności zadbać o higienę intymną, aby uniknąć infekcji i nieprzyjemnych dolegliwości. Dla kobiet sporym dyskomfortem są źle dobrane podpaski, tampony, ale i niekiedy problemy z ich zakładaniem. Czy dobrym rozwiązaniem będą tampony z aplikatorem?

Podpaska czy tampon?

Kiedyś panował mit, że używanie tamponów nie jest zdrowe, a wręcz niebezpieczne. Wielokrotnie można było również spotkać się z wątpliwościami młodych dziewcząt, czy mogą one używać tamponów, jeśli jeszcze nie rozpoczęły kontaktów seksualnych. Dziś już wiemy, że wybór pomiędzy tamponem a podpaską to kwestia dostosowania głównie do własnych potrzeb, ale i sytuacji.

Podpaska wydaje się być mniej komfortowa, bo jest wyczuwalna, nie zawsze zapewnia odpowiednią ochronę w trakcie miesiączki. Z kolei tampony z aplikatorem ułatwiają aplikację wewnątrz pochwy, ponadto są świetnym rozwiązaniem dla tych kobiet, które dotąd nie korzystały z klasycznych tamponów, uważając ich umieszczanie za niehigieniczne. Obywa produkty mają zalety i wady, ale to, co dla jednej z nas będzie plusem, inna może uznać za minus. Z tego względu należy przyjrzeć się różnicom w używaniu podpasek, zwykłych tamponów, ale i pewnej nowości, jaką są tampony z aplikatorem.

Tampony z aplikatorem, a może bez?

Kobiety, które pierwszą miesiączkę mają za sobą, doskonale radzą sobie z umieszczaniem tamponu w pochwie, bez korzystania z nowości w postaci aplikatorów. Tampony są wygodne, bo prawidłowo umieszczone pozostają niewyczuwalne. Zapewniają większy komfort użytkowania, nie trzeba rezygnować z zakładania ulubionej bielizny, np. koronkowej, podczas ich noszenia, czego już nie można powiedzieć o podpaskach. Dzięki tamponom panie bezpiecznie i komfortowo oddają się ulubionej aktywności fizycznej w czasie tak zwanych trudnych dni, nawet wybierając się na basen.

Aplikator teoretycznie nie jest do niczego potrzebny. Jeśli jednak klasyczny sposób umieszczania tamponu w pochwie wydaje się niehigieniczny lub ma z nim do czynienia po raz pierwszy młoda dziewczyna, tampony z aplikatorem stają się dużym ułatwieniem.

Zarówno podpaski, tampony z aplikatorem, jak i bez, mogą być komfortowe w noszeniu, nawet podczas uprawiania aktywności fizycznej. Sęk w tym, by jeszcze uważniej zadbać o higienę okolic intymnych w czasie miesiączki, a produkt dopasować do własnych potrzeb.

Next Post

Jak dbać o higienę jamy ustnej?

Dbanie o higienę jamy ustnej obejmuje nie tylko regularne i dokładne szczotkowanie zębów. Ogromne znaczenie mają okresowe wizyty u stomatologa, codzienna dieta oraz właściwie dobrane produkty do pielęgnacji jamy ustnej. Z przydatnych akcesoriów warto zwrócić […]