Witamina młodości – na co pomaga i w czym występuje?

Witamina E nazywana jest witaminą młodości ze względu na swoje szczególne właściwości, które pomagają nam przeciwdziałać procesom starzenia. Witamina E składa się między innymi ze związków, które nazywane są tokoferolami. W jaki sposób stosować witaminę młodości i jakie ma ona działanie?

Tokoferol – czym jest i jakie ma zastosowanie?

Jak wspomniano już wyżej, tokoferole są związkami, z których między innymi złożona jest witamina E. Wyróżniamy kilka rodzajów tokoferoli, mianowicie jest to alfa-tokoferol, beta-tokoferol, gamma-tokoferol i delta-tokoferol. Każdy z nich wykazuje inne, bardzo dobroczynne dla naszego organizmu właściwości. Alfa-tokoferol na przykład jest jednym z najważniejszych związków, które wchodzą w skład witaminy młodości. Wykazuje on bowiem bardzo silne działanie antyoksydacyjne. Oznacza to, iż dzięki niemu spowalnia procesy starzenia się. Alfa-tokoferol bardzo dobrze wchłania się w naszym organizmie, a dodatkowo też może być tam magazynowany.

Witamina E – właściwości

Witamina młodości jest bardzo ważną dla naszego organizmu witaminą. Jest ona stosowana powszechnie przede wszystkim w kosmetyce, ponieważ ma ona silne działanie przeciwstarzeniowe (stąd też jej potoczna nazwa). Dlatego też w bardzo wielu kremach i innych kosmetykach (przede wszystkim do twarzy) znaleźć możemy właśnie witaminę E. Witamina młodości jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach. Jest ona magazynowana w naszym organizmie. Witamina E wpływa na utrzymanie płodności u mężczyzn, a ponadto jest bardzo ważna również dla kobiet w ciąży, ponieważ w dużej mierze odpowiada za prawidłowy rozwój płodu. Dodatkowo odpowiedni poziom witaminy E w naszym organizmie pozwala na zmniejszenie ryzyka wystąpienia zakrzepicy. Witamina młodości jest bardzo ważna również dla naszych oczu, ponieważ to między innymi dzięki niej możemy utrzymać dobrą kondycję naszego wzroku.

Źródła witaminy młodości

Pewne objawy wskazują na niedobór witaminy E w naszym organizmie. Jest to przede wszystkim chroniczne zmęczenie, a często nawet anemia, a więc niedokrwistość. Ponadto skóra osób, które cierpią na niedobór witaminy E, jest często bardzo sucha i matowa. Dlatego też należy dbać o to, aby poziom tej witaminy w naszym organizmie był prawidłowy. Witaminę młodości znaleźć możemy w wielu produktach spożywczych, w szczególności w olejach, takich jak olej słonecznikowy, kukurydziany czy rzepakowy. Bardzo wiele witaminy E można znaleźć również w orzechach laskowych, migdałach, nasionach słonecznika oraz w rybach.

 

Post Author: ds_admin