Najlepsze alternatywy dla płytek w łazience

Wybór podłogi do łazienki to ważna decyzja, której efekty będziemy odczuwać przez lata. Warto więc dobrze poznać wszystkie możliwości i postawić na rozwiązanie, z którego długo będziemy zadowoleni. Który rodzaj podłogi jest najlepszy oraz jakie chodniki łazienkowe warto wybierać?

Panele winylowe – luksus i wygoda

Najczęściej wykorzystywanym pomysłem na wykończenie podłogi w łazience są płytki ceramiczne. Nie jest to jednak rozwiązanie bez wad, dlatego dobrze rozważyć kilka jego alternatyw. Pierwszą z nich jest podłoga winylowa.

Panele winylowe są niezwykle proste w montażu, a w przypadku uszkodzenia jednego z nich – nie ma konieczności demontowania całej podłogi. Wystarczy wymienić jeden element, wstawiając go za pomocą kleju lub specjalnych zatrzasków. Winyl jest nie tylko bardzo wytrzymały, ale także wodoodporny. Jego przewagą nad płytkami ceramicznymi jest antypoślizgowość.

Wykładzina winylowa stwarza duże możliwości w aranżowaniu wnętrza. Panele mogą bowiem imitować inne materiały, takie jak kamień czy drewniane deski.

Panele podłogowe – wygodna prostota

Kolejną prostą i chętnie wybieraną alternatywą dla płytek w łazience są panele podłogowe. Wystarczy wybrać modele o wysokiej wodoszczelności, by cieszyć się wytrzymałym i łatwym w montażu materiałem.

Na rynku dostępna jest cała paleta wzorów i kolorów paneli imitujących rozmaite tworzywa – drewno, kamienie, marmur i wiele innych. Panele podłogowe to opcja znacznie przyjemniejsza niż płytki ceramiczne. Sprawiają one, że łazienka staje się dużo bardziej ciepła i przytulna.

Dodatkową ozdobą na podłodze z paneli będą chodniki łazienkowe, które uzupełnią aranżację i będą przyjemne dla stóp po kąpieli.

Drewno w łazience – to może się udać!

Drewno i stały kontakt z wodą brzmi jak połączenie, które przysporzy nam kłopoty. Nic bardziej mylnego. Dobrze zaimpregnowane, twarde drewno będzie odporne na wilgoć i pleśń. Do zaprojektowania drewnianej podłogi świetnie sprawdzą się deski dębowe, cedrowe oraz bukowe.

Istnieje wiele inspirujących możliwości do zaaranżowania drewnianej podłogi w łazience. Takie wykończenie można wykorzystać tylko na części podłogi, łącząc drewno z innym materiałem, na przykład winylem.

Chodniki łazienkowe – praktyczna dekoracja

Niezależnie od wybranego rozwiązania, wysokiej jakości chodniki łazienkowe to niezbędne akcesorium. Zdecydowanie zwiększają komfort użytkowania łazienki po kąpieli, zapobiegają niefortunnemu poślizgnięciu się, a także ograniczają problem zalania łazienki wodą po kąpieli czy prysznicu.

Przy zakupie chodnika do łazienki warto postawić na te modele, które wykonane są z wysokogatunkowej, naturalnej bawełny, bądź bawełny egipskiej. Będą charakteryzowały się największą chłonnością, dzięki czemu po zakończonej kąpieli nie będziemy mieli zbyt wiele do sprzątania.

Bawełniane chodniki łazienkowe są również wytrzymałe na wielokrotne prania. Zapewniają maksimum higieny, a jednocześnie zachowują swój aksamitny wygląd na dłużej, ograniczając wydatki związane z ich wymianą.

Szeroka oferta kolorów i różnorodne wzornictwo umożliwiają nam idealne dopasowanie chodnika do aranżacji łazienki. To dodatkowa dekoracja, która sprawi, że będziemy cieszyć się piękną i funkcjonalną podłogą w swojej łazience. Tak ozdobione pomieszczenie będzie bardziej atrakcyjne wizualnie zarówno dla domowników, jak i gości.

Kolor i wzór chodnika możemy dopasować do podłogi, ale także stworzyć spójną kompozycję z ręcznikami, szlafrokami i dekoracjami, które znajdą się w łazience.

Post Author: admin