Mata do ćwiczeń – jaką wybrać

Jeśli chcemy ćwiczyć w domu, to bardzo ważne jest, żeby wyposażyć się w akcesoria, który nam to ułatwią. Nie musi jednak chodzić o hantle i inny sprzęt sprzęt, a np. o maty treningowe.

Mata do ćwiczeń – jaką wybrać i od czego to zależy?

Kupując matę treningową, musimy zastanowić się najpierw do czego chcemy ją wykorzystać. Jeśli np. kupujemy matę do jogi, to warto wziąć pod uwagę kupowanie maty antypoślizgowej, ponieważ będzie ona bardziej komfortowa podczas naszych treningów. Jeśli jednak nasza mata do ćwiczeń jest przeznaczona do odseparowania nas od podłogi, po to, żeby nam się np. wygodniej robiło brzuszki, to lepszym wyborem może się okazać mata, która będzie trochę grubsza, niż przeciętna mata. W zależności od tego, do czego dana mata będzie przeznaczona, powinniśmy wybrać grubość jak i długość naszej maty. W wypadku, gdy chcemy kupić matę do treningu sztuk walki, to oczywiste jest, że będziemy musieli kupić dużą matę, która do tego będzie w miarę gruba. Musimy jednak uważać, żeby nie kupić zbyt grubej maty w momencie, kiedy kupujemy ją do tego, żeby ćwiczyć np. capoeirę, albo inny sport, który wymaga sporo ruchu. Jeśli nasza mata do ćwiczeń będzie zbyt gruba, to wykonywanie na niej ruchów może okazać się bardzo nieprzyjemne, co będzie nam przeszkadzało w wykonywaniu sztuczek.

Na co uważać podczas kupowania maty ćwiczeniowej?

Nie wierzmy w, to kiedy zobaczymy taką matę, która będzie reklamowana jako idealna. Zazwyczaj tanie maty do ćwiczeń są wykonywane z niskiej jakości materiałów, przez co bardzo szybko się przedzierają. Kupowanie co miesiąc nowej maty jest bardzo niepraktyczne, ponieważ jak do wszystkiego, bardzo dobrze jest się przyzwyczaić do tego, co się ma. Poza jednak tym wszystkim tania mata do ćwiczeń może się okazać bardzo niepraktyczna z wielu innych powodów niż tylko jej wytrzymałość. Jeśli mata treningowa będzie tania i do tego antypoślizgowa, to prawdopodobnie bardzo szybko zacznie ona być śliska, co będzie bardzo nieprzyjemne dla osoby, która będzie z takiej maty korzystać.

Dlaczego mata do ćwiczeń nie powinna być za duża?

Wiele osób decyduje się na zakup dużej maty ćwiczeniowej, pomimo że wcale aż tak dużej nie potrzebują. Jest to bardzo problematyczne, ponieważ pomijając już to, że zajmuje taka mata sporo miejsca, to jeszcze jest mniej stabilna. Jeśli mata będzie za dużo, a powierzchnia zbyt śliska, to cała mała będzie się ruszać przy każdym mocniejszym kroku.

 

Post Author: admin