Jakie zioła będą pomocne na pasożyty?

Mimo ogromnego postępu nadal jesteśmy narażeni na różnego rodzaju pasożyty. Obecnie mówi się o nich coraz mniej. Jest to bowiem wstydliwy problem. Kiedy słyszymy o pasożytach, to najczęściej w odniesieniu do zwierząt. Tymczasem okazuje się, że również ludzkie organizmy są nimi często zainfekowane. W przypadku pasożytów nie trzeba sięgać od razu po środki apteczne. Pomocne okazują się być różne zioła, na przykład wrotycz.

Jak dużo osób zainfekowanych jest pasożytami?

Prowadzone badania wskazują, że wielu Polaków zmaga się z różnego rodzaju pasożytami. Do tych występujących najczęściej zalicza się obecnie:

 • owsiki;
 • włosogłówki;
 • glistę ludzką;
 • wszy;
 • nużeńce;

Sposób infekowania sprawia, że często zarażone są całe rodziny. Pasożyty mogą siać ogromne spustoszenie w naszym organizmie. Dlatego tak ważne jest podjęcie odpowiedniego leczenia.

Jakie zioła pomagają na pasożyty?

Okazuje się, że dawne bo stosowane jeszcze przez nasze babcie sposoby doskonale radzą sobie z pasożytami. Regularne picie ziół to jeden z najbezpieczniejszych i naprawdę skutecznych sposobów.

Zioła, które zwalczają pasożyty to między innymi:

 • wrotycz;
 • piołun;
 • krwiściąg lekarski.

Do tego dochodzi nieco egzotyczna kamala, która także daje naprawdę dobre efekty. Plusem stosowania kuracji ziołowej jest mniejsze obciążenie wątroby i żołądka niż w przypadku dostępnych w aptece leków odrobaczających.

Wrotycz na pasożyty

Wrotycz to jedna z powszechniej występujących w Polsce ziół. Spotykany jest również w innych krajach Europy. To roślina zaliczana do rodziny astrowatych. Zwraca uwagę charakterystycznymi kwiatami w kolorze żółtym, które przybierają postać spłaszczonego koszyczka. Wrotycz zawiera tujon. Jest to substancja, która skutecznie zwalcza między innymi wszy, świerzbowce, a także nużeńce.

Aby z pomocą wrotyczu pokonać pasożyty, sięgnąć można po:

 • wyciąg z kwiatów;
 • olejek eteryczny;
 • napar z kwiatów.

Olejek eteryczny należy rozcieńczyć, dodając do piętnastu kropli około pół szklanki oleju. Wyciąg z kwiatów kupić można w aptece oraz dobrym sklepie zielarskim. Wciera się go w skórę. Napar trzeba przygotować samodzielnie w domu. Garść suszonych kwiatów wrotyczu – można je bez problemu kupić – trzeba zalać zimną wodą, a następnie gotować kilkanaście minut. Po tym czasie napar należy odcedzić i wlać do wanny z ciepłą wodą. Kąpiel pomaga pokonać inwazję pasożytów. W przypadku wszy włosy zwilża się naparem, a następnie obwiązuje chustką na kilka godzin. Po tym czasie głowę trzeba dokładnie umyć, a włosy wyczesać, używając do tego gęstego grzebienia. Zabieg należy powtarzać przez mniej więcej siedem dni.

Piołun – jakie pasożyty pokona?

Inne zioło, które sprawdza się w przypadku pasożytów to piołun. Zwalcza pierwotniaki, obleńce oraz płazińce. Postawić można na ziołową herbatkę, wygodne w użyciu kapsułki bądź ekstrakt. Warto dodać, że piołun nie tylko zwalczy niechcianych lokatorów, ale usprawni również przebieg procesów trawiennych.

Kuracje ziołowe okazują się skuteczne w przypadku wielu problemów zdrowotnych. Tak samo jest, jeśli chodzi o zwalczanie pasożytów.

Post Author: admin