Jak wspomóc swój trening?

cyfrowypress

W dobie mody na bycie sprawnym i wysportowanym wiele osób szuka pomocy w suplementach diety. Jednym z nich jest arginina, która wspomaga wyniki sportowe, ale także ma bardzo pozytywny wpływ na cały organizm i długoterminowe zdrowie.

Moda na regularne chodzenie na siłownię, basen, bieganie lub uprawianie innych sportów rośnie z roku na rok. Jest to widoczne zarówno w większych miastach, w których jak grzyby po deszczu powstają nowe kluby fitness, jak i w mniejszych ośrodkach miejskich, w których także da się znaleźć siłownie oraz instruktorów poszczególnych sportów. Dzięki wzrostowi dostępności informacji, rośnie także świadomość ludzi, odnośnie zasad dbania o zdrowie. Dotyczy to między innymi aspektów dietetyki i suplementacji. Coraz więcej osób zauważa, że trening jest tylko jednym z elementów całej układanki, ale dieta, której immanentną częścią jest suplementacja również gra niebagatelną rolę. Na rynku jest wiele rodzajów suplementów diety, takich jak preparaty multiwitaminowe, minerały, białko, a także poszczególne aminokwasy. Arginina jest jednym z nich. Jest to jeden z aminokwasów endogennych, czyli takich, które organizm sam wytwarza w organizmie. Przeważnie jest go jednak za mało, by mógł działać optymalnie i warto zastanowić się nad jego dodatkową suplementacją.

Jak działa arginina?

Aminokwas, jakim jest arginina, nie jest jedynie suplementem diety dla sportowców, ale jest także polecany przeciętnym osobom, które chcą wspomóc działanie swojego organizmu. W sposób naturalny arginina jest wydzielana w organizmie w naturalnym cyklu. Ilości te można jednak bezpiecznie zwiększyć poprzez dostarczanie aminokwasów z zewnątrz. W organizmie pełni ona bardzo istotną rolę, gdyż odpowiada za prawidłową budowę naczyń krwionośnych i serca. Ma to więc kluczowe znaczenie dla długoterminowego zachowania zdrowia, gdyż dbałość o układ krwionośny powinien być jednym z priorytetów, jeśli chodzi o profilaktykę zdrowotną. Ma ona jednak także ciekawości interesujące sportowców. Mianowicie pozwala na lepsze dokrwienie mięśni w czasie treningu, przez co stymuluje lepszą cyrkulację krwi. Efektem tego jest szybsza wymiana metabolitów w komórkach mięśniowych i szybsza regeneracja. Pozwala to zarówno na zwiększenie efektywności bezpośrednio na treningu, jak i na szybszą regenerację pomiędzy poszczególnymi jednostkami treningowymi.

Jak dawkować argininę?

Jest to aminokwas, który trudno przedawkować, ale oczywiście nie należy przesadzać z jego podażą. Zalecana dzienna dawka oscyluje od 5 g do 15 g. Przyjmuje się ją z wodą w różnych porach dnia, najlepiej na czczo. Jeśli przyjmuje się ją przed treningiem, warto to zrobić odpowiednio wcześniej, tak by miała szansę się wchłonąć do krwiobiegu.

Next Post

Sezon pylenia i znowu katar – co robić?

Znaczna część społeczeństwa zmaga się z różnego rodzajami alergii. Niektórzy cierpią na nie nawet od początku wiosny do późnej jesieni. W takiej sytuacji warto przyjmować leki na alergie, które będą w stanie zmniejszyć uciążliwe objawy […]