Jak się nie kleić po nawilżaniu skóry

Skóra, gdyby mogła mówić, nie raz po kąpieli upominałaby się o balsam. Jednak nie potrafi, a my musimy nauczyć się odczytywać jej potrzeby po tym, jak wygląda. Zwykle nakładamy balsamy po to, aby skóra ładnie wyglądała, była gładka i jędrna i żeby nie czuć dyskomfortu, kiedy skóra jest przesuszona.

Jest jednak coś, co nas powstrzymuje przed nałożeniem balsamu po każdej kąpieli czy prysznicu. Niektóre z nas nie są w stanie znieść faktu, że skóra po nałożeniu balsamu jest lepka. Czujemy się wtedy, jakbyśmy znów musieli wziąć prysznic, szczególnie kiedy są wysokie temperatury. Czasem odmawiamy naszej skórze nawilżenia, ponieważ nie chcemy poplamić sobie ubrań. Jak widać łatwo powiedzieć: nawilżaj ciało codziennie, jednak trudniej to zrobić. Są jednak na to sposoby.

Dodaj oliwki do płynu do kąpieli

Pomyślisz, że to może mało logiczne dodawać do mydła olejku, który najprawdopodobniej zostanie rozpuszczony i zmyty. Jednak jesteś w błędzie. Żele do mycia ciała i delikatne płyny do kąpieli nie zniszczą struktury olejku. Możesz kupić gotowe produkty zawierające nawilżające składniki lub samodzielnie dolać oliwki dobrej jakości do swojego ulubionego płynu do kąpieli. Podobnie jest z peelingami – staraj się wybierać te, które oprócz właściwości ścierających mają również nawilżające.

Nakładaj balsam pod prysznicem

Już dawno specjaliści dowiedli, że kosmetyk nałożony skórę, kiedy dopiero co wyszliśmy spod kąpieli, wchłania się dużo lepiej. Dlatego możemy nieco przeorganizować czas spędzony w łazience np. zmyć makijaż, wziąć prysznic nałożyć balsam i na koniec umyć zęby. W ten sposób, zanim wyjdziemy z łazienki, kosmetyk zdąży wsiąknąć w skórę, a my nie będziemy się lepić do piżamy. Można również używać balsamów, które nakłada się na mokrą skórę, zaraz po spłukaniu ciała, jednak zanim się wytrzemy, musimy chwilę odczekać, aby zaczął działać. Jak widać, dla każdego znajdzie się jakiś patent.

Stosuj szybko wchłanialne kosmetyki

Producenci już od dawna wiedzą, że na szybkość zużycia ich kosmetyków wpływa tempo ich wchłaniania i lepkość skóry po nałożeniu. Jest to dla nich ważne z dwóch powodów – jeden jest czysto ekonomiczny: im rzadziej się posmarujemy, tym później kupimy kolejne opakowanie. Drugi wpływa na opinie o kosmetyku, który stosowany sporadycznie będzie nieskuteczny. Dlatego też mamy na rynku kremy lekkie, które wchłaniają się natychmiast np. Eucerin krem. Mimo że bardzo nie lubimy się smarować, dla dobra naszej skóry powinniśmy zastosować chociaż jeden sposób na nawilżenie u siebie.

 

Post Author: admin