Jak przygotować się na pierwszą randkę?

Pierwsza randka jest dla wielu osób sprawą dość stresującą. Im bardzie zależy nam na wybranej osobie tym intensywniej przed takim wydarzeniem dokuczają nerwy. Przyjemne perfumy, schludny ubiór (sukienki czy eleganckie żakiety damskie) oraz uśmiech to podstawowe czynniki pozytywnie wpływające na stworzenie dobrego pierwszego wrażenia. Jak przygotować się i jakie miejsce wybrać, aby pierwsza randka nie była ostatnią?

Pierwsze spotkanie – ogólna charakterystyka

Pierwsze spotkanie z nowo poznanym chłopakiem bardzo często przyprawia o zawrót głowy. Pomimo, iż pierwsze żenujące teksty na podryw można zaliczyć już do przeszłości, inne kwestie typu ubiór na pierwsze spotkanie oraz tematyka konwersacji wprowadza w stan podenerwowania. Jest to naturalne, jednak istota pierwszego wrażenia jest tak istotna, że w przyszłości może ona doprowadzić nawet do powstania nowego związku. Mimo, iż do tej pierwszej randki należy podejść ze spokojem i opanowaniem, dla wielu osób wydaje się to rzeczą niemożliwą.

Ubiór na pierwszą randkę

Podczas pierwszej randki kwestia ubioru jest niezwykle istotna. Z jednej strony w wybranym stroju powinno wygląda się atrakcyjnie, z drugiej natomiast nie należy przebierać się za kogoś, kim się nie jest. Wyjątkowa sukienka, eleganckie żakiety damskie, które od dawna nie były noszone, powinny pozostać w szafie – zwłaszcza podczas pierwszej randki. Założenie takiej kreacji może doprowadzić do obniżenia pewności siebie podczas spotkania.

Specjaliści radzą nie ubierać się z większą elegancją niż zwykle. Wszak nie celem jest, aby przygoda zakończyła się po pierwszej randce. A kolejne spotkania ukażą, iż codzienny styl znacznie odbiega od tego, który został zaprezentowany od początku. Jednak do wszystkiego należy podejść z rozwagą. Założenie ulubionego dresu nie jest najlepszą opcją. Należy znaleźć rozwiązanie, w którym czujemy się pewnie i atrakcyjnie.

Najlepsze miejsce spotkania na pierwszą randkę

Miejsca typu kino, teatr czy dyskoteka nie są do końca najlepszym wyborem. Pierwsza randka ma służyć wzajemnemu poznaniu się, co jest niemożliwe podczas milczenia w trakcie seansu filmowego, przedstawienia teatralnego czy przebywania w pomieszczeniu, gdzie głośna muzyka uniemożliwia rozmowę.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest aktywny sposób spędzania pierwszych wspólnych chwil. Nie musi to być nic trudno dostępnego czy drogiego. Wpłynie to na wzbogacenie rozmowy o kilka nowych tematów, a niezręczna cisza, nie okaże się taka krępująca.

Post Author: admin